O mně

Jsem fotograf a kameraman. Pracuji s profesionální technikou a k tomu používám srdce, skrze které se do hledáčku dívám. Co tam vidím a cítím se pak objevuje na fotografii či videu. A jsem vrcholně spokojen, když se třeba v očích kluka na vozíku objeví sdělení: „Jsem pro někoho důležitý a zajímavý…“.  A nebo když mi řekne ředitel firmy: „Díky tvým fotkám jsme vyhráli výběrko na Veletržní palác, …“.

 

Fotografií a videem se živím a rád. Stejnou radost mně však přináší i volná tvorba, kterou občas vystavuji nebo vytvářím obrazy na výzdobu.

1988 – výstava Lidé z ostrova – 40 černobílých fotografií z Velké Británie
2005 – samostatná výstava Praha panoramatická – Galerie EMKO Harrachov
2006 – účast na společné výstavě Panhorama – Děčín
2006 – účast na společné výstavě Panhorama – Nasavrky
2007 – účast na společné výstavě Panhorama – Praha
2007 – samostatná výstava „Kousek nebe“ – Praha ETNA iGuzzini
2007 – samostatná výstava „Kousek nebe“ – Slaný – klášter
2007 – samostatná výstava „Kousek nebe“ – Slaný – vlastivědné muzeum
2008, 2009 – Putovní výstava “ Zvonice a zvony na Slánsku“ – Rakovník, Kolín, Třebíz
2012 – samostatná výstava „Kousek nebe II.“ – Praha-  Akademie věd ČR
2012 – samostatná výstava „Kousek nebe II.“ – Železný Brod-kostel sv. J. Nepomuckého

„S Petrem Janžurou jsme začali spolupracovat na základě doporučení jeho zákazníka. Na začátku se nám líbilo, že trpělivě vyslechl naše zadání a pak navrhl řešení, které vycházelo z jeho zkušeností. Na výsledku jsme to pak hodně ocenili. Jeho samotný přístup k práci byl nejen velmi profesionální, ale také lidský a pozorný k lidem se kterými spolupracoval. Zadanou práci odevzdal včas. Dokázal naše světla prezentovat citlivou a srozumitelnou formou. Jsme rádi, že jsme ho pro spolupráci získali. Jsme si vědomí, že osvětlení Zumtobel patří ke špičce osvětlovacích těles a tak pochopitelně také chceme, aby vypadaly dobře i na fotografiích a ve videu. A to Petr dokáže velmi dobře.“

Dipl. Ing. Jan Vacek
General manager Czech Republic, ZG Lighting Czech Republic s. r. o.


S panem Janžurou jsem se setkal v době, kdy náš ústav uvažoval o nové formě propagace. P. Janžura sám navrhl její koncepci i způsob realizace. K realizaci pak přistoupil jednak s velkou tvůrčí erudicí a kreativitou, jednak s důsledným pochopením a respektem práce naší instituce, takže nijak nenarušila její běžný pracovní chod. Tvorba souboru propagačních fotografií zahrnovala práci s většinou našich zaměstnanců a p. Janžura do ní dokázal všechny přirozeně a citlivě zapojit. Vzniklý propagační soubor už několik let s úspěchem využíváme při prezentaci na veřejných akcích, na webových stránkách ústavu a v našich pracovních dokumentech typu výroční zpráva apod. Veškerá práce byla provedena naprosto profesionálně a v případě potřeby budeme s p. Janžurou opět rádi spolupracovat.“

PhDr. Martin Prošek, PhD.
ředitel Ústavu pro jazyk český
Podívejte se blíže na mou spolupráci s Ústavem pro jazyk český.


„S panem Janžurou Linet spolupracuje již od roku 2013. Fotografických služeb od té doby využíváme několikrát ročně při různých zejména zaměstnaneckých eventech různého typu.
Při focení těchto akcí vždy pan Janžura navrhuje originální a kreativní řešení, která se pak promítnou do samotného výsledku práce. Při fotografování dokáže pan Janžura osobitě a současně nenuceně  navázat kontakt s focenými lidmi, umí navodit neformální uvolněnou atmosféru, jež se  odráží v samotných snímcích.   
Samotné fotografie nevyužíváme jen pro zdokumentování samotné akce, ale využíváme je i pro HR marketing a interní komunikaci.
Jako známka spokojenosti jistě svědčí i fakt, že mnoho fotografovaných se netrpělivě po akci ptají „Kdy už budou fotky?“   pak se kolektivně baví jejich prohlížením a  vkládají si je sociální sítě.“

Petra Michálková DiS.
HR specialista, Linet, s.r.o.


„S fotografem Petrem Janžurou spolupracujeme již 6 let. Začínali jsme klasickým fotografováním interiérů a exteriérů našich ubytovacích provozů. Jeho zkušenosti z fotografování architektury nám přinesly výsledky, které nádherně obohatily naše prezentační materiály. Brzy pochopil jaké je naše skutečné poslání. A tou je léčba lidí. S unikátními metodami. Začal vymýšlet jak naši službu zviditelnit. A začaly vznikat kalendáře. Bez drahých modelů a nákladné produkce. Začal je fotit se zaměstnanci lázní s pacienty. Jeho velmi lidský a osobní přístup si každého získal. Z fotografování v improvizovaném ateliéru přímo v kolonádě vznikly nejen nádherné fotografie, ale vlastně se z celé akce stal teambuilding, kde nám všem bylo moc dobře. Musím ještě vzpomenout na jedno krásné fotografování v rehabilitačním ústavu pro děti, kde si  fotograf  Petr získal srdce dětí. Zdálo se mě, že tam byl zvláštním způsobem šťastný i on. Ze spolupráce s Petrem Janžurou máme velký prospěch, protože jsme postupně vytvořili již tři úspěšné kalendáře, řadu fotek, videa a prezentace. Z jeho přístupu k práci máme dojem, že „kope za nás“ a tak se těšíme na další jeho nápady.“

Ing. Zuzana Pichlová
marketingová specialistka, Státní léčebné lázně Janské Lázně


Fotografa pana Janžuru jsem si vybrala ke zhotovení fotografie do mého internetového profilu. Byla jsem velmi mile překvapena přístupem pana fotografa. Vystupoval profesionálně, přesně věděl, jak by fotka měla vypadat. Velmi jsem ocenila, jak mě nenásilně ale s jistou kreativitou přiměl k přirozenému výrazu. S výsledkem jeho práce jsem velmi spokojená a mohu ho doporučit.“

MUDr. Kateřina Hubačová
Derma Kladno


„S Petrem se znám už několik let. Od našeho seznámení mám ráda jeho přívětivý přístup k lidem, pečlivost a chuť být opravdu prospěšný. Těšila jsem se proto na chvíli, kdy se spolu potkáme profesně. V době kdy nám vypadl náš „dvorní“ fotograf jsem ho tak mohla přizvat k práci pro Ředitele naživo. Petr od nás dostal zadání nafotit portréty 100 lidí a 42 dvojic tak, aby zapadly do našeho již započatého vizuálního stylu a aby odpovídaly našim představám pro práci na sociálních sítích. Součástí zadání bylo také zachytit pracovní atmosféru účastníků programu. S výsledkem i následnou komunikací ohledně předávky fotek jsme byli velmi spokojení. Příjemná byla i spolupráce přímo „na place“. Díky.“

Pavla Chlebounová
marketing a PR, Učitel naživo, z. ú.


„Spolupráci s fotografem panem Janžurou můžeme jen doporučit. Naší zakázkou byly fotografie pro účely firemní prezentace na naše webové stránky a firemní portrétní fotografie. Vše se povedlo na jedničku, portrétní fotografie jsou přirozené a to se fotili lidé, kteří se na začátku vůbec fotit nechtěli. Výsledkem jsou snímky, ze kterých lze poznat, že s lidmi to pan Janžura umí. S použitím dronu nám i natočil hezké video areálu firmy. Práce s panem Janžurou byla příjemná a byli jsme spokojeni.“

firma BPS PRŮMYSLOVÉ SLUŽBY, s.r.o.


„Vážený pane Janžuro, rád bych Vám poděkoval za spolupráci při realizaci kalendářů pro Léčebné lázně Janské Lázně. Oceňuji zejména kreativitu, se kterou jste přistoupil k celému projektu a která se pak i výrazně podepsala na nádherném vyznění všech fotografií. Rovněž tak děkuji i za dodržení všech domluvených termínů, které jsou vždy při tvorbě tak složitého výrobku, jakým kalendář je, naprosto zásadní. Rád s Vámi budu spolupracovat na dalších projektech.“

Ing. Ivo Novák
majitel grafického studia a tiskárny Žaket


Další projekty, na kterých jsem se mohl podílet.

Jak pracuji

Než se pustím do nového projektu, potřebuji znát konkrétní odpovědi na základní otázky:
Co je cílem projektu? Komu je projekt určen? Jakými prostředky nejlépe splním zadání?

Při prvním setkání se zákazníkem si na tyto otázky společně odpovíme. Považuji za důležité si se zákazníkem nejprve sednout a vyjasnit si jeho zadání, jeho představy o videu (fotografiích), tedy co projektem sleduje. Já naopak musím říct, jaký způsob ztvárnění projektu považuji za nejlepší, abychom společně dobře vyjádřili záměr projektu.

Cenu vytvářím až po vyjasnění zadání. Teprve potom umím říct, kolik času budu na realizaci potřebovat, jakou techniku použijeme. Někdy jsou potřeba rekvizity, jindy platíme nájem za exkluzivní prostředí. Chci, aby byla cena férová pro obě strany.

Někdy je třeba udělat obhlídky lokalit, kde se bude točit nebo fotit a je potřeba stanovit správný čas.
Někdy je třeba hlídat správné počasí. Pro video si píšu scénář, pro některé fotky si dělám skici. Příprava mi pomáhá při samotném focení neodbočit od zadání.

Před samotným natáčením je potřeba zajistit techniku, domluvit vstupy, zorganizovat lidi, vytvořit harmonogram. Pokud je potřeba, zajišťuji další profese (osvětlovač, vizážistka, atp.).

Pokud je vše dobře připravené, je samotné natáčení (focení) zážitek pro všechny a občas se stane, že průběh vypadá jako docela zajímavý teambuilding.

Konečný výsledek je hotový teprve až po střihu, nasazení hudby, namluvení komentářů, barevných korekcích. Na fotografiích je zase potřebná retuš, barevné úpravy.

Ceník

Ceny a rozsah jsou orientační. Každý projekt po dohodě se zákazníkem ocením podle odsouhlaseného konkrétního zadání. Pokud jste nezisková organizace či máte zájem zachytit nějaký sociální projekt a máte omezený rozpočet, nebojte se i tak ozvat. Jistě se domluvíme.

Fotografie

Rodinné focení v ateliéru, exteriéru1 hodina focení
5 retušovaných fotografií (digitálních)
Cena od 2 400 Kč
Portrét v ateliéru 1 hodina1 hodina focení
2 různá svícení
2 outfity
5 retušovaných fotografií (digitálních)
Cena od 2 800 Kč
Portrét v exteriéru 2 hodiny2 hodiny focení na předem zvolených místech v Praze (nebo po dohodě)
7 retušovaných fotografií (digitálních)
Cena od 6 800 Kč

Dron

1 základní fotografie30 minut létání
5 retušovaných fotografií
Cena od 4 000 Kč
2 výběrové fotografie2 hodiny létání
15 retušovaných fotografií
Cena od 6 500 Kč

Video

1 základní video pořízené dronem nebo 1 standardní kamerounatáčení 3 hodiny
scénář, natáčení, střih v profi střižně, doprovodná hudba, úvodní a závěrečný titulek
předaný výsledek ve vysokém a nízkém rozlišení pro umístění např. na sociálních sítích a webech
Cena od 14 000 Kč
Výběrové videokombinace dronu, kamery na stabilizačním zařízení gimbal nebo kamery na stativu
natáčení 6–8 hodin
scénář, natáčení, střih v profi střižně, doprovodná hudba, úvodní a závěrečný titulek, animace, grafika
předaný výsledek ve vysokém a nízkém rozlišení pro umístění např. na sociálních sítích a webech
Cena od 24 000 Kč

Kalendář

Vytvářím kalendáře, které jsou dlouhodobou vizitkou (používají se celý rok) zákazníka. Navíc při jejich realizaci probíhá naprosto spontánně teambuilding, na který všichni dlouho vzpomínají.

Příklad kalendáře3 dny fotografování, základní kostýmy, vizážistka, kostymér, grafické zpracování, produkce, offsetový tisk 300 ks A3Cena od 120 000 Kč

Firemní focení portrétů

Při jednom focení vznikne více druhů portrétů. Nevšední zážitek z focení ve firmě je vlastně neobvyklá forma teambuildingu.

Zážitkové portréty v kostýmech, základ např. pro kalendář, prezentaci na sociálních sítích, fotografie, do výroční zprávy, …1 den focení, vizážistka, produkce, kostýmy, do 40 lidíCena od 18 000 Kč
Firemní portréty pro jednotnou prezentaci zaměstnanců na webu1 den focení, vizážistka, produkce, kostýmy, do 40 lidíCena od 18 000 Kč

Architektura

Fotografování exteriérů, interiérů, i z výšky s pomocí dronu, zahradních komplexůPříprava fotografování
4 hodiny fotografování
8 digitálních retušovaných fotografií
Cena od 8 000 Kč
Firemní portréty pro jednotnou prezentaci zaměstnanců na webu1 den focení, vizážistka, produkce, kostýmy, do 40 lidíCena od 18 000 Kč

Gastro

Fotografování v mobilním ateliéru včetně speciální osvětlovací techniky na focení jídla0,5 dne fotografování
do 10 retušovaných fotografií (digitálních)
Cena od 6 000 Kč